44 деца сред загиналите стотици при свлачищата в Колумбия

10:19, 3 Април 2017

Десетки деца са сред загиналите стотици хора при унищожителните свлачища на кални маси в югозападната част на Колумбия. Това обяви президентът на страната Хуан Мануел Сантос, цитиран от БиБиСи.

Още вчера властите съобщиха, че 254 души са загинали, а стотици други са пострадали.

Проливни дъждове наводниха град Мокоа в югозападната част на Колумбия. Кал и камъни затрупаха цели квартали, принуждавайки жителите да напуснат домовете си.

Повече от 1000 войници и полицаи участват в спасителната операция в провинция Путумай.

Докато не установим самоличността на последния човек, ние няма да спрем, каза Сантос, който прелетя над района след бедствието в събота.

По думите му броят на загиналите достигна 254 души, включително 44 деца. Установена е самоличността на 170 души.

Армията съобщи по-рано, че 200 души са изчезнали, но впоследствие президентът написа в "Туитър", че официално няма изчезнали хора.

Някои местни медии съобщават, че загиналите са около 300 души. /news.bg

Вашите коментари