Бивши лидери на ВМРО-ДПМНЕ формираха коалиция „ВМРО за Македония“

20:25, 4 Ноември 2016

"ВМРО-НП", на бившият премиер и бивш вицепрезидент Любчо Георгиевски, "Обединени за Македония" на бившия вътрешен министър Любе Бошковски и партията на ветераните от гражданския конфликт през 2001 г.

"Достойнство" на Стоянче Ангелов, формираха предизборната коалиция "ВМРО за Македония", предават македонските медии.

Електронното издание "Нова ТВ" съобщава, че "Любчо, Любе и Стоянче тръгват с "ВМРО за Македония"

"А1 ОN" цитира Любе Бошковски, който твърди, че "На Македония е необходимо ново ВМРО".

"Фактор" отбелязва" Георгиевски, Бошковски и Ангелов предложиха трета възможност на избирателите"

"Фокус" цитира Любчо Георгиевски, според който, "в новата коалиция има място, както за всички граждани, които се определят като идейно свързани с ВМРО, така и за привърженици на центристките и левите движения."

Агенция "Фокус" припомня:

Любчо Георгиевски е създател на ВМРО-ДПМНЕ и бивш министър-председател на Македония (1998-2002), както и бивш вицепрезидент. В мандата на неговото правителство Любе Бошковски е министър на вътрешните работи, а Никола Груевски - министър на финансите.

Вашите коментари