Международната общност никога няма да признае анексирането на Крим от Русия, заяви украинският президент Петро Порошенко. В интервю за немската телевизия Порошенко прави паралел с референдума в Крим с т.
нар аншлус - присъединяването на Австрия към нацистка Германия през 1938 г.
Интервюиращият: "Украйна не може да си върне Крим със сила. Русия пък не възнамерява да го връща. За президента Путин би било политическо самоубийство, ако върне Крим. Аз знам това, вие го знаете, цял свят го знае. Крим никога няма да бъде върнат на Украйна. Какъв е вашият коментар?" Порошенко: "Цял свят разбира, че това беше акт на анексия. Целият свят - над 170 държави - заявиха, че не признават анексирането на Крим и че никога няма да го признаят.
Никоя членка на ЕС никога няма да го признае. Няма дипломатически отношения с Крим, няма авиосъобщения и инвестиции, няма никакъв бизнес, свързан с Крим - това е международната позиция". Порошенко: "Ако одобрим и признаем анексирането, ще подрием глобалната сигурност. Така ще стимулираме агресора, както става през 1938 г. (аншлусът). Представям си как през 1938 ме питат: "Разбирате ли, че Австрия винаги ще бъде част от Германия?" На което бих отговорил "Не, не разбирам". /БГНЕС
Петро Порошенко: Международната общност никога няма да признае анексирането на Крим от Русия
06:34, 12 Ноември 2015
най-ново | най-четени
- Нова опасна ескалация: Вашингтон готви най-тежкия ден за Иран от началото на конфликта
- Антонио Коща: Засега единственият печеливш от войната в Близкия изток е Русия
- Недоволство в армията на САЩ? НПО твърди, че войници отказват войната с Иран
- Иран отрича да стои зад свалените ракети над Турция
- Арагчи: Иран не е затварял Ормузкия проток въпреки напрежението в региона
- Лъгаха ни за Виетнам, лъгаха ни за Ирак, сега ни лъжат за Иран, заяви сенатор Сандърс
- След прехванатата иранска ракета: Фидан се обади на Арагчи и предупреди да не се разширява конфликтът
- НАТО свали иранска балистична ракета изстреляна към Турция
- Размяна на удари без пауза: Иран удря Залива, Израел – Техеран, САЩ – флота
- Сатиричен уебсайт иска синът на Тръмп да влезе в армията, за да се бие в Иран
Вашите коментари