Нов трус от 5,5 разлюля Китай, десетки са ранени

12:54, 2 Март 2015

20 души са ранени, около 600 са евакуирани, след като земетресение с магнитуд 5,5 по Рихтер разтърси Китай. Няма жертви след труса. Земетресението повреди много жилищни сгради.

Според китайските власти епицентърът на земетресението е бил на 11 км дълбочина в района на провинция Юнан.

Пожарникари, войници и полицаи дойдоха веднага в засегнатите райони, за да проведат спасителни операции. Над 100 палатки са поставени за хората, които се страхуват да се върнат по домовете си. В момента енергийната система и телекомуникациите работят нормално.

Само преди десетина дни - на 21 февруари, друг земен трус от 4,4 по Рихтер удари Китай. Повече от десет хиляди души пострадаха при земетресението в югозападната част на страната, съобщи агенция Синхуа.

Трусът е бил на дълбочина 6 км на територията на провинция Юн-нан. Не бе съобщено за жертви, но бяха разрушени около 280 жилищни сгради. /БЛИЦ

Вашите коментари