Писториус повърна, докато слушаше данните за аутопсията на Реева

16:52, 10 Март 2014

Показанията на патолога Герт Сайман за аутопсията на Реева Стеенкамп на два пъти бяха прекъснати от Оскар Писториус, който се разплака и повърна.

По-рано днес съдия Токозиле Масипа реши днешното заседание да не бъде предавано директно, както в предишните дни, от уважение към близките на Стеенкамп. В своите показания Сайман потвърди, че приятелката на Писториус е умряла от огнестрелни рани в главата, рамото и бедрото. Трите изстрела са направени през заключената врата на тоалетната, а четвърти изстрел не е уцелил жертвата. Докато слушаше показанията, 27-годишният атлет не издържа и се разплака, освен това повърна.

Делото за убийството на Реева Стеенкамп на миналия 14 февруари започна преди 14 дни в съда в Претория. Писториус твърди, че е застрелял приятелката си, защото я помислил за крадец и отхвърли обвинението за предумишлено убийство от прокурора. Ако бъде признат за виновен, той може да бъде осъден на 25 години затвор. /БГНЕС

Вашите коментари