5 297 батерии, капаци и панели за мобилни телефони със съмнения за нарушаване правата върху интелектуалната собственост задържаха служители от отдел “Митническо разузнаване и разследване” на Митница Аерогара София.
При извършена проверка на пратка при прилагане на гранични мерки за защита на правата върху интелектуалната собственост съгласно Регламент 1383/2003 година на Съвета на ЕС и Закона за марките и географските означения митническите служители от отдел “Митническо разузнаване и разследване” от Митница Аерогара София задържаха 1 400 батерии за мобилни телефони с надпис „Nokia“, 2 441 капаци и панели за мобилни телефони с надпис „Nokia“, 540 капаци и панели за мобилни телефони с надпис „Apple“, 716 батерии за мобилни телефони с надпис „Samsung“ и 200 капаци и панели за мобилни телефони с надпис „Samsung“. Пратката, разпределена в няколко кашона с тегло над 100 кг., е изпратена от Китай. Получател е български гражданин в София.
Стоката е задържана с основателни съмнения за нарушаване на правата върху интелектуалната собственост. В изпълнение на законовите разпоредби са уведомени правопритежателите на марките.
Вашите коментари