Ако атентатът в Бургас е бил извършен според първоначалния замисъл, жертвите щели да бъдат много повече. Това коментира пред TV7 Станимир Флоров, директор на Главна дирекция за борба с организираната престъпност (ГДБОП).
"Има предположения, че замисълът на атентата не е бил той да е самоубийствен. По всяка вероятност извършителят, чиято самоличност все още не е установена, е допуснал грешка. Ако се беше случило това, което се предполага, че е трябвало - тази раница на гърба му да бъде поставена в предната част на автобуса, автобусът да потегли и това нещо да бъде взривено във време на движение - жертвите нямаше да са толкова малко".
Станимир Флоров посочи, че ако това беше станало, нямаше да бъдат намерени никакви улики и следи, а разследването щеше сега да е на ниво "кота нула". Заподозрените, свързани с Хизбула, посочи още той, се намират на територията на една и съща държава.
Флоров многократно подчерта, че "тези обосновани предположения" не са на министър Цветан Цветанов, а са плод на усилията от страна на няколко специализирани служби, включително и международни такива.
Вашите коментари