Временно изпълняващият длъжността главен секретар на Министерството на вътрешните работи, Георги Кандев, обяви намерението си да посети всяка областна дирекция в страната. Целта на предстоящите срещи е личен контакт със служителите на МВР и запознаване с техните нужди и проблеми.
Кандев призовава за активност в борбата с престъпността
По време на обръщение към служителите, Кандев ги призова да бъдат по-активни в работата си. Той им препоръча да „дишат във врата на лошите“, с цел да ги изнервят и да ги накарат да допуснат грешки. Според него, този подход ще доведе до по-ефективно разкриване на престъпления.
И.д. главният секретар подчерта значението на проактивния подход в полицейската дейност. Той изрази увереност, че постоянният натиск върху криминалния контингент ще даде резултати.
Цел – повишаване на ефективността и мотивацията
Посещенията в областните дирекции са част от стратегията на Кандев за повишаване на ефективността на МВР. Той смята, че директният контакт с хората на терен ще му даде по-ясна представа за реалната обстановка и ще помогне за идентифициране на проблемите. Очаква се срещите да послужат и за повишаване на мотивацията на служителите.
Вашите коментари