Административният съд в Благоевград касира изборите за общински съветници в Сандански

21:15, 7 Юни 2024

Административният съд в Благоевград касира изборите за общински съветници в Сандански.

Административното дело срещу решението на Общинската избирателна комисия в Сандански с обявените резултати от вота за общински съветници беше образувано още в началото на годината по жалби на пет партии и кандидати за местната законодателна власт. 

Първоинстанционно съдът потвърди решението на ОИК, но последва касационна жалба до ВАС с искане делото да се гледа от друг съдебен състав.

В открито съдебно заседание Административен съд – Благоевград прегледа записи от видеонаблюдението на преброяване на бюлетините за общински съветници от изборите на 29-и октомври 2023 г. в пет секционни избирателни комисии на територията на община Сандански.

Единственото непроизнесено съдебно решение от местните избори в областта е това за кмет на Благоевград.

Заседанието на ВАС беше на 5 юни, като на него не се яви представител на Общинската избирателна комисия. 

Вашите коментари