500 лв. стрували фалшивите COVID сертификати, четирима са задържаните

17:58, 15 Октомври 2021

Поне четирима души са задържани за 24 часа за фалшиви сертификати за ваксинация. Това стана ясно от брифинг на районната прокуратура във Велико Търново. Около 500 лева е струвал неистинският документ, сочи разследването до момента.

 

„Установени са поне четири лица, които са си предавали последователно личните данни, респективно - обратно сертификатите им, за да достигнат до крайните „потребители” или клиенти и съответно са получавали заплащане за това”, уточни районният прокурор Тихомир Шабов.

Властите не дадоха отговор от колко време е функционирала групата за издаване на фалшивите сертификати и на каква територия са се разпространили те. Акцията в медицинския център в Кюстендил от днес е свързана с разследването. 

„Установена е съпричастност на друго лице от Кюстендил при посредничеството за издаване на сертификатите. Установено е и откъде са издавани, което е наложило действия в медицински център в Кюстендил”, добави още Шабов.

Органите на МВР са тръгнали по следите на евентуално престъпление, след като са получили сигнал за мъж от Велико Търново, който разпространява фалшиви COVID сертификати. Той е задържан. В телефона му е открит разговор с жена, която вероятно е последният купувач на фалшив тест. До момента са установени 4 фалшиви теста. Двама от притежателите им вече са напуснали страната.

Вашите коментари