„Няма връзка между задържаната група за изнудване и убийството на данъчния инспектор Иво Стаменов.
До момента е установено, че ? е било възложено той да бъде сплашен с палежи и побой, но не и убийството му”, това съобщиха от Специализираната прокуратура днес.
От прокуратурата обявиха вчера, че на 3 юли са задържали трима души, сред които и брат на депутат, която „решавала чрез брутални силови действия (и срещу солидно заплащане) финансови спорове в полза на някоя от страните, поемала е и е изпълнявала поръчки за „наказателни акции“ срещу конкретни хора, или е възлагала изпълнението им на трети лица”.
Беше съобщено също, че „групата е възлагала поръчки за следене и нанасяне на побой над застреляния на 19 декември 2017 г. в София директор на звено „Фискален контрол” в НАП Иво Стаменов”.
От спецпрокуратурата уточниха днес, че братът на депутата от ДПС Димитър Аврамов – Борис Аврамов, е бил лидер на група.
Борис Аврамов поръчал палеж на колата и побой за данъчния служител, но не се знае защо.
Групата беше коментирана и от вътрешния министър Валентин Радев на празника на МВР.
„Не ме вълнува, че е брат на депутат. Фактът, че поръчват полицаи, означава, че престъпниците са притиснати в ъгъла”, обяви министърът. Той уточни, търсенето на „мозъците” на поръчката продължава. /бТВ
За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.
Вашите коментари