Арестуваха 16 души за трафик на наркотици, измами и пране на пари в България и Испания

14:08, 12 Май 2018

16 души са арестувани при операция срещу престъпна група занимаваща се с трафик на наркотици, измами и пране на пари в България и Испания. 

Престъпната група се е състояла от испански, колумбийски, босненски и български граждани. Средствата от престъпната дейност бандата е легализирала като е купувала и продавала благородни метали посредством изградена мрежа от компании и банкови сметки на територията на ЕС.

В хода на операцията е станало ясно, че участниците в групата са изградили и механизъм за изпиране на парите от престъпната дейност чрез добиване и търгуване с криптовалути. 

При проведените полицейски действия на територията на България и Испания са открити много фирмени и банкови документи, мобилни телефони, близо 40 кг. злато, оръжия и боеприпаси. Иззети са още криптовалути, наркотици, диаманти, лек автомобил и произведения на изкуството. Запорирани са и банкови сметки. /БНР

Вашите коментари