Вече има задържан при акцията на ДАНС, която се провежда в Териториалната дирекция на Националната агенция за приходите във Велико Търново.
Служители на Държавната агенция за национална сигурност (ДАНС) изведоха от сградата Пламен Томов, директор на дирекция "Контрол".
Доскоро Томов беше временно изпълняващ длъжността директор на Териториалната дирекция на НАП във Велико Търново и кандидат в конкурса за този пост. Спечелилият преди дни конкурса за директор Ивайло Здравков каза единствено, че в териториалната дирекция се провежда операция на ДАНС и ГДБОП под ръководството на Специализираната прокуратура в София.
По неофициална информация, акцията е по сигнали за корупция на данъчни служители. Проверяват се не по-малко от четирима души, които са изнудвали фирми. При проверки те искали по десет процента от оборотите за проверявания период, за да прикрият нарушения на фирмите.
Досега от сградата бяха изнесени чували с документи и компютър. Операцията продължава. Сградата на НАП е със свободен достъп за граждани, но се охранява от полицията. /БНР
Вашите коментари