Четирима митничари, уличени в контрабанда на цигари, остават в ареста

14:24, 26 Май 2015

Пловдивският апелативен съд остави в ареста митничарите Георги Манафъков, Иван Гочев, Стойчо Пелтеков и Николай Николов.

Това съобщиха от пресслужбата на съда в Пловдив. Четиримата са обвинени, че са участвали в канал за контрабанда на цигари през граничен пункт "Капитан Андреево". Те са давали на останалите участници в престъпната схема съвети и разяснения, отстранявали са спънки и са им помагали да пренесат през границата цигари без бандерол, смята държавното обвинение.

Четиримата митничари са обвинени в умишлено престъпление, за което се предвижда наказание лишаване от свобода, а доказателствата, събрани до момента, обосновават извода, че са извършили деянието, в които са обвинени, обясни мотивите говорителят на Апелативния съд Мариана Кирезиева.

Определението е окончателно и не подлежи на обжалване. /bTV




Вашите коментари