Пламен Орешарски: Българската икономика се нуждае от по-дългосрочна визия за развитие

09:53, 29 Май 2013

Българската икономика се нуждае от по-дългосрочна визия за развитие. Това каза пред парламента кандидатът за министър-председател Пламен Орешарски, предаде репортер на Агенция „Фокус”. Необходимо е да изградим цели и политики за развитие.

Добре е да се развиват традиционните сектори, но по-добре би било да се насърчават новите технологии, това е ключ към производства и по-висока добавена стойност.

Последователността в икономическата и финансова политика и нейната предвидимост означават по-малък риск, по-ниски лихви. Солидарността и социалната справедливост е важен фактор, каза Орешарски.

Днес страната се нуждае от институционално укрепване, както и от повече солидарност в едно общество, разтърсвано от социално отчаяние и безперспективност. „България изживява труден път в своето развитие. В резултат на водената непоследователна политика в последните 4 години страната се намира в тежка криза. Наложената и доминираща социална и институционална конфронтация поставя под заплаха устоите на държавата”, отбеляза Орешарски. Расте безработицата, набира скорост нова емиграционна вълна, каза Орешарски.

Вашите коментари