Райков ще бъде отново посланик

15:13, 23 Май 2013

Служебният премиер Марин Райков ще стане отново посланик, но самият той отказа да каже точно в коя страна ще замине след като напусне Министерски съвет.
Кабинетът е взел решение вчера да предложи на президента назначаване на 8 души на посланически постове. Един от тях е самият Райков.

Това действия на служебното правителство, точно преди то да бъде заменено от редовен кабинет на БСП и ДПС, предизвика острата реакция на социалистите, които поискаха от Плевнелиев да спре назначенията. Този ход на БСП Райков разчете като опит за разчистване на политически сметки.

От пресконференцията на Райков в четвъртък стана ясно, че той няма да се върне на дипломатическия пост в Париж.

Единият от 8-те души визирани в решението е в момента на място и ще бъде повишен в ранг т. е. става дума за 7 души всички до един са професионални кадри, няма нито едно политическо назначение, обясни Марин Райков. Част от хората, които са визирани в решението на Министерски съвет не знаеха дали няма да бъдат принудени да останат в страната поради други причини, подчерта още той.

Двама от предложените лица не подлежат на проверка за принадлежност към ДС, защото са родени след 1973 година. Останалите 6 са проверявани по няколко пъти, някои дори са проверявани по 4 пъти за принадлежност към ДС. Двама от тях са проверявани в рамките на предишното правителство, сред тях няма нито един член на кабинета "Борисов". Всички те са хора, доказали са се във външно министерство, обясни Райков.

Вашите коментари