Червеняков: В момента Цветанов не е с имунитет

09:29, 16 Май 2013

В момента Цветан Цветанов не се ползва от имунитет. Има луфт между изборите и свикването на Народното събрание. Но за мен реакцията на главния прокурор Сотир Цацаров е правилна.

Той каза, че ще изчака да се сформира парламент, за да внесе документи, на базата на които ще се поиска свалянето на имунитета. Така е правилно. Това обяви Младен Червеняков от БСП пред TV7.

Той коментира още, че от скандала с бюлетините минаха 6 дни, но големи резултати няма. “Видно е, че прокуратурата не среща достатъчна подкрепа в лицето на МВР и ДАНС, защото още не се знае за къде и за кого са били предназначени. При бюлетини, подготвени за избирателни райони, не може да се говори за брак”, обясни Червеняков.

Социалистът разкри, че в Монтана в изборния ден се е забелязала нетипично голяма “любов” между ГЕРБ и ромите. “В Монтана има секции, в които ГЕРБ има 215 гласа, а БСП – 73. Или 241 срещу 90 гласа. Изключително голяма “любов” се забелязва между ромите и ГЕРБ. Това говори за едно - за контролиран и купен вот. Какво са направили ГЕРБ за ромите, че да ги припознават. Ромите остават безработни, бедни, живеещи на ръба. С какво ги спечелиха?”, попита Червеняков.

Вашите коментари

най-ново | най-четени