Откровен разговор са провели служебният премиер Марин Райков и лидера на БСП и президент на ПЕС Сергей Станишев.
Стана ясно, че той е споделил пред премиера притесненията на социалистите за фалшификации на изборите. Няма как при това професионално ръководство на МВР да се гарантират честни избори, смята Сергей Станишев. Според него трябва да се промени и съставът на Информационно обслужване.
Лидерът на БСП подкрепя идеята на Марин Райков за граждански изборен борд. По думите му, хората не вярват, че ще се проведе честен вот. 60% от българите смятат, че изборите ще бъдат манипулирани, подчерта Станишев.
Двамата са разговаряли за състоянието на държавата, като лидерът на левицата е настоял да се оповести реалното състояние на държавата след оставката на Бойко Борисов.
Според него не трябва непосредствените отговорници за тежкото състояние на държавата да бягат от своята вина.
Нашият кредит на доверие като правителство е изключително ограничен във времето, обясни на свой ред служебният премиер Марин Райков. Той няма обаче да прави оценка на правителството на Бойко Борисов, както и на тройната коалиция и в тази връзка няма да прави ревизия на кабинета на ГЕРБ. Ние сме правителство, което е неутрално, заяви Райков. Ще бъде направен обаче анализ по сектори, какво е направено и какво трябва да се направи.
Марин Райков е на мнение, че няма време да сменя заместник-министри, защото няма време да се сработва нов екип. Важно е да работят институциите, важно е администрацията да не спира да функционира, смята още служебният премиер.
Администрацията не трябва да блокира, допълни още той и затова според него не е времето да се сменя състава на администрацията. Ще бъдат сменени обаче тези хора, за които има данни, че са допринесли с действията си за кризисна ситуация в съответния сектор.
Вашите коментари