Бърза анкета сред лидерите на подписалите споразумение за подкрепа на ПП ГЕРБ политически сили, които влязоха в мнозинството, формирано във варненския общински съвет показа, че само ДСБ има позиция по новината за сваленото от Кирил Йорданов доверие.
Споразумението беше подписано на 27.10.2011 г. от СДС, ДСБ и групата „Варна утре“, между двата тура на местните избори. По време на предизборната кампания всички те бяха обявили, че са опозиция на варненския кмет, но той се появи непоканен на подписването и това породи внушения за подкрепа и към него.
От днес обаче ГЕРБ и Кирил Йорданов не са едно и също!
Красен Кралев от „Варна утре“ заяви, че групата им във варненския общински съвет вече не съществува, но съветниците, които са останали лоялни към тях, спешно ще се съберат, за да изготвят единна позиция.
Лидерът на СДС-Варна Цанко Цветанов не отговаря на мобилния си телефон.
Позицията на ДСБ беше обявена от заместник -председателя на партията Радан Кънев. Според него, споразумението за подкрепа на ГЕРБ във варненския общински съвет е било денонсирано още в момента, в който е било наложено избирането на Янко Станев за председател на Финансовата комисия във варненския общински съвет.
Ние категорично сме снели доверието си от Кирил Йорданов и не подкрепихме гласуването на бюджета, заяви той.
Вашите коментари