Не ми е представян документ, че Бойко Борисов е бил поръчван, заяви в ефира на Нова телевизия бившият министър на вътрешните работи Румен Петков.
Според него с изнасянето на тази информация се е целяло вниманието на обществото да бъде префокусирано от кризата и бедността на хората. „Сега сме длъжни да създадем условия и ако има такъв документ той да бъде разсекретен и представен на обществото”, категоричен е Петков. По думите му външното ни разузнаване вече не може да бъде партньор на никого, след като тази информация беше оповестена.
Според Петков трябва да се види автентичния текст, защото в другия случай се правят свободни разсъждения. „Трябва да се види имало ли е такава заплаха и какви мерки са взети. Кой казва, че не са взети мерки? И докато беше кмет Борисов ходеше с охрана. Нека да се види предоставен ли е въобще такъв сигнал”, заяви депутатът от БСП.
Вашите коментари