Дянков: Дойдох в България заради Бойко Борисов

12:41, 3 Февруари 2013

Икономическият преход в България, за разлика от всички други източноевропейски страни, може би с изключение на Румъния, почти не е почнал, защото политическата ни промяна не се обърна лесно като в другите държави, заяви министърът на финансите Симеон Дянков пред TV7. Тук комунистите станаха социалисти, комсомолците - капиталисти и иззеха властта. 

По повод традицията да се отвързва кесията и да се дават повече пари за пенсии и да се вдига минималната работна заплата преди избори, Дянков подчерта, че вече е доказал, че пред избори не отпуска кесията с финансите, а през годините Бойко Борисов е станал поне толкова десен, колкото него самия в пазенето на финансова дисциплина.

Постигането на баланс във фискалната политика е да сме здрави днес, за да не банкрутираме утре, обясни Дянков и добави, че икономиката на България е много крехка заради тежките пет-шест години на криза в Европа.

Вицепремиерът заяви, че би подал оставка, ако не се изпълни държавният бюджет, както и ако падне забраната за тютюнопушене на обществени места, която възприема като борба за по-добро здравеопазване в България.

Дойдох в България заради Бойко Борисов и ако той не е премиер, ще се откажа от политиката и ще се отдам на други неща, като първото ще е писане на книги, категоричен беше Дянков.

Вашите коментари