Президентът Румен Радев съобщи в Плевен, че още днес ще връчи проучвателен мандат за съставяне на кабинет на най-голямата политическа сила „Има такъв народ“.
Държавният глава Румен Радев направи кратко изявление преди церемонията за връчването на първите офицерски звания на випуска от ВВВУ „Георги Бенковски“:
„Дадох време на партиите, но виждате, че конструктивният диалог се разпада. В тази ситуация вместо диалог чувате атаки към служебните министри, които съвсем доскоро бяха увещавани да останат в редовен кабинет. България е изправена пред предизвикателства, които изискват час по-скоро да има редовно правителство. И време българите и те са в правото си да узнаят кой е кандидатът за министър-председател и какви са истинските намерения на победителите в изборите. Затова ще връча проучвателния мандат на партия „Има такъв народ“ днес в 17 ч., от там нататък действаме по процедура“.
Кой е кандидатът за премиер на партията
Името на кандидата за премиер на политическа партия „Има такъв народ“ ще стане ясно в 17 ч., когато президентът Румен Радев ще връчи мандата за съставяне на правителство. Това обяви в кулоарите на Народното събрание Станислав Балабанов. Той обяви още, че партията е готова с имената на бъдещите министре, но отказа да ги назове.
От „Има такъв народ“ очакват подкрепа за бъдещия кабинет от „Демократична България“ и „Изправи се БГ! Ние идваме!“.
Вашите коментари