В Народното събрание обсъждат избора на изтребители

08:25, 20 Септември 2017

Депутатите обсъждат избора на нов боен самолет и ще решат съдбата на изтребителите.

Специално създадената за избор на нов боен самолет комисия в парламента ще представи в пленарна зала доклад с информация какво е направено до сега, съобщи Нова телевизия.
Вчера президентът Румен Радев и премиерът Бойко Борисов в задочен спор по темата.

Президентът Румен Радев смята, че премиерът е подведен от своите съветници по въпроса за избора на боен изтребител за армията. В Ню Йорк, където е на посещение за сесията на общото събрание на ООН, Радев определи избора на Грипен като напълно прозрачна процедура.

„Ще купим самолети, ще ремонтираме старите, но няма да стане днес. Има и други самолети, нека видим цялата палитра, трябва ли да се хвърлим на най-скъпото“, каза премиерът. Имаме МИГ 29 - до вчера всички говореха, че са най-добрите. Като се дадат 3 млрд. само за изтребители, още 7 трябва да се дадат карабите и сухопътните войски. Това са 10 млрд., е, хайде да източим фискалния резерв целия и да ги насочим срещу Русия?! Ние с 9 самолета ще се изправим да се бием срещу Русия?! Аз не разединявам нацията, искам да дам на артистите, на пенсионерите, на учителите", коментира Борисов. /БГНЕС

Вашите коментари