„Алфа Рисърч“: Избирателната активност е около 32% към 14.00 часа

15:37, 13 Ноември 2016

Над 32 процента избирателна активност към 14.00 часа отчитат от социологическата агенция "Алфа Рисърч" - партньор на БНР за днешния балотаж.

Социологът Геновева Петрова:

Към 14 часа, по наши данни, избирателната активност на равнище цялата страна е 32,2 процента, равнище, което е съизмеримо с активността, която сме имали към същия час на първия тур миналата седмица и с около три процента над активността в балотажа през 2011 година.

По-висока е активността и спрямо предишните президентски избори преди 5 години.

По-рано Боряна Димитрова, директор на агенцията, заяви:

По последни данни, към 11.45 час избирателната активност е почти същата като на първи тур. 21,6 сме отчели тогава по същото това време. В момента вероятно ще бъде около 21,5, тоест ще се движи в границите на активността, която е била на първи тур и която беше твърде висока. За целия ден около 3,9 милиона души отидоха до урните. Можем да очакваме известно намаление в обедните часове, но във всички случаи избирателната активност, първо, остава висока, и второ, в сравнение с втори тур на президентските избори през 2011 година, имаме също отбелязан ръст към този час - с около 2%. /БНР
 

Вашите коментари