Бойко Борисов разговаря с председателя на парламента на Грузия Давид Усупашвили

14:26, 26 Февруари 2015

Министър-председателят Бойко Борисов посрещна делегация, водена от председателя на Парламента на Грузия Давид Усупашвили, която е на официално посещение в страната.

„България е една от първите държави-членки на Европейския съюз, която ратифицира Споразумението за асоцииране на Грузия с ЕС. Страната ни е и сред десетте най-големи търговски партньори на Грузия“, отбеляза по време на разговора премиерът Борисов. Той и г-н Усупашвили обсъдиха възможностите за сътрудничество в сферата на транспорта, енергийната сигурност, селското стопанство и туризма.

В рамките на срещата министър-председателят Бойко Борисов и г-н Усупашвили отбелязаха традиционно добрите двустранни отношения между България и Грузия.

Вашите коментари