Антон Кутев поиска на Цветан Цветанов да бъде повдигната мярка за неотклонение. "Той е единственият депутат осъден на втора инстанция, който се разхожда свободно. Прокуратурата трябва да се задейства веднага", заяви депутатът от БСП. Кутев обвини ген.
Атанас Атанасов, че е хвърлил димката с подслушването на протестиращи, за да отклони вниманието от присъдата на бившия вътрешен министър.
Прекалено много сме се предали на евроатлантическата ориентация. В рамките на тези съюзи най-важно е да защитаваме национална позиция, българските интереси. Това обяви още депутатът от БСП Антон Кутев. Той е категоричен, че на България не й трябва да разполага на територията си танкове, защото те се ще бъдат използвани с една единствена цел.
"Конфликтът в Украйна е особено опасен, това е взривоопасен регион. Война в Европа е възможна. Оланд и Меркел правят невероятни усилия, за да се реши по мирен начин, но е възможна и война в Европа. Затова мисля, че не ни трябват танкове, те се използват единствено, за да се води война. Някой мисли вместо нас в по-далечен хоризонт. Но при една възможна война – ние ставаме плацдарм. В България никой не иска това, коментира Кутев.
Според него идеята за създаването на газов хъб у нас може да бъде наречен „хъб на глупостта“, защото страната ни няма необходимата енергия. Да назначиш външен министър, който е с откровени антируски позиции, е недалновидно, защото за страната ни най-печеливша е била по-балансираната политика. Що се отнася до това дали Първанов може да стопли отношенията с Кремъл, Кутев бе лаконичен: "Няма да давам съвети на Първанов, той разбира от външна политика, макар никога да не съм харесвал това, което прави".
Вашите коментари