е съм готов на подобен експеримент - да остана още няколко месеца на премиерския пост. Това заяви пред журналисти в БАН служебният министър-председател проф. Георги Близнашки.
Според него страната има нужда от силно правителство, при което да е ясно кой какви отговорности носи. Близнашки уточни, че служебното правителство ще продължи да функционира и ще изпълнява своя дълг, докато се излъчи следващото, но това трябва да стане в сравнително кратки срокове, в рамките на 2-3 седмици. „Не трябва да се разтягат нещата във времето и затова подчертавам и призовавам основните политически сили да си поемат отговорността и да покажат добронамереност, защото действително се натрупаха доста тежки проблеми“, подчерта проф. Близнашки. По думите му, проблемите предполагат дългосрочни решения – такива, каквито едно служебно правителство не може да вземе. Служебният министър-председател заяви, че не са се ограничили единствено и само до изборите – възстановили са доверието във взаимоотношенията ни с Брюксел, отишло се е към възстановяване на две от спрените програми, които са изключително важни за България. „Основната задача, пред която бяхме изправени е да създадем нормални условия за изборите и тя беше изпълнена. Имаме легитимни резултати, които се приемат от всички”, добави проф. Близнашки.
По думите му, истината е, че имаме твърде разнороден парламент, който ще се събере до 10 дни. Според проф. Близнашки, купуването и продаването на гласове са били минимизирани и това личи от избирателната активност в редица райони. „Може само да се съжалява, че далеч не всички наши сънародници упражниха своето право на глас, но за сметка на това пък други, които се намират зад граница показаха своя ентусиазъм и участваха в изборния ден“, заяви проф. Близнашки.
„Задачата за формиране на ново правителство няма да бъде никак лесна, но всичко зависи от здравия разум, мъдростта и добрата воля на основните политически сили”, каза още проф. Георги Близнашки. /Агенция "Фокус"
Близнашки: Не съм готов на подобен експеримент – да остана още няколко месеца на премиерския пост
22:49, 6 Октомври 2014
най-ново | най-четени
- Гюров свиква министри заради цените на горивата
- Енергийният министър Трайков кани турския си колега за преговори по договора „Боташ“
- Николай Найденов се закле като служебен министър на регионалното развитие
- Юристите Доля Пчелинска и Огнян Рачев са новите зам. областни управители на област Варна
- Директорът на пощите със 7600 евро заплата, а 60% от служителите на минимална, възмути се Исмаилов
- След иранска ракета към Турция: МО пренаписва оценката за риска за България, Запрянов иска спешен Съвет по сигурността
- Десислава Радева за коалицията на съпруга си: „Мене ме нема в целата схема“
- Вътрешният министър освободи шефовете на ГДБОП, Националната полиция и Жандармерията
- Министърът на регионалното развитие подаде оставка
- МВнР призова българите да напуснат Израел и Иран
Вашите коментари