Сергей Станишев: Не трябва да превръщаме евроизборите в „за” или „против” правителството

12:08, 10 Март 2014

Причината да инициираме тази среща с медиите е, че в последните години политика и публичното говорене се превърна в територия на омразата.

Това каза по време на Националната среща медиите – „Открито управление” председателят на БСП и президент на ПЕС Сергей Станишев, предаде репортер на Агенция „Фокус”.

Станишев допълни, че лъжата се ретранслира и се превръща в по-голяма тежест. Политическият разговор е бил подменен с крясъци и популизъм, и ще сведен до много лични отношения – това за него е изкривяване на политически и обществения интерес. Няма съмнение, че тези, които се стремят да превърнат евроизборите в избори на „за” или „против” правителството-ще се стараят да го превърнат на междубалканска разправия. Аз и моята партия отказваме да участваме в тази какафония и искаме да върнем политически дебат там, където му е мястото, подчерта Станишев.

„Политиката е разговор за бъдещето – тя е разговор за битие на всеки един човек, как да може да има сигурност и работа и как да се грижи за близките си”, посочи той. Станишев допълни, че тук е главна ролята на медии, която в някои случаи е по-авторитетна от политиката, защото медиите формират общественото мнение. Затова потърсихме този разговор, защото смятаме, че сега е важно да се говори за същината на политиката. Още от февруари миналата година страната се намира в изключително нестабилна и изострена ситуация и всяка грешка може да бъде повод за взрив, каза още Сергей Станишев.

Вашите коментари