Депутатката от ГЕРБ Цецка Цачева се опита да обясни в сутрешния блок на Нова телевизия за какво точно гласуваха депутатите, които приеха удължаване на мораториума върху продажбата на земеделска земя на чужденци.
„Народното събрание не е приело решение, с което се казва, че се удължава“, каза тя и цитира точно приетото решение.
„Ние предлагаме Министерски съвет да приеме всички необходими действия и актове“, каза Цачева. Тя подчерта, че вариантът на ГЕРБ за текст на решението не е бил приет.
„Ние сме подкрепили решение, с което възлагаме на Министерски съвет да предприеме необходимите действия“, заяви тя. Това означава, че ГЕРБ искали да видят как управляващите ще се справят с проблема, тъй като 80% от българите се притесняват за съдбата на българската земя.
Цачева и водещата Ани Цолова започнаха да се надвикват в опит всеки да изкаже своята теза. Докато Цачева си довършваше мисълта за гласуването на ГЕРБ, Цолова се опитваше да я попита дали решението противоречи на Конституцията. В крайна сметка депутатката призна, че ГЕРБ са подкрепили предложението, „за да се види безсилието на това управление, за да се види как ръководството на Народното събрание не може да овладее собствената си група“.
Освен за да „изпързалят“ управляващите и да ги принудят да умуват как да се справят с проблема, ГЕРБ били загрижени и за съдбата на земята, както много българи. „Нека не се връщаме към нашите класици като Йовков“, започна драматично Цачева. „Вие ще се разплачете още малко“, закачи я водещият Виктор Николаев. „Не, няма да се разплача“, заяви твърдо бившата парламентарна шефка.
„Знаете ли какво щеше да стане, ако не бяхме подкрепили това предложение? Щеше да има заглавия: „ГЕРБ продадоха българската земя“, призна най-накрая Цачева. Тя, обаче, отхвърли обвинението в популизъм, като заяви, че гласуването на герберите било „въпрос на вътрешно убеждение на всеки един народен представител“.
„Аз като представител на опозицията възлагам на министерски съвет, който знае всичко, може всичко, да намери решение“, коментира Цачева гласуването на ГЕРБ.
Вашите коментари