15 см сняг във високите части на Смолянско

09:07, 16 Март 2013

Проходими при зимни условия са пътищата в общините Смолян и Чепеларе. Заради падналите валежи от сняг през изминалото денонощие са въведени ограничения.

Всички автомобили да се движат с вериги, товарните без ремаркета и полуремаркета по пътя Смолян - Мугла, в участъка след Затворническото общежитие.

Снежната покривка в региона е от 1 см в Смолян до 10 - 15 см по най-високите планински части. Колесен снегорин на пътноподдържащата фирма "Титан Клинър" разчиства направленията към градското сметище и Мугла. Пътят за село Турян се обработва със сол.

Температурите са отрицателни и към 08.00 часа са от минус 2 до минус 5 градуса. Водачите да се движат с повишено внимание и ниска скорост, тъй като има частично заледени участъци.

Вашите коментари