Икономическите проблеми изкараха българите на улиците, смята посланикът на САЩ у нас Марси Рийс.
"Премиерът Бойко Борисов заяви още миналата пролет, че се отказва от строителството на АЕЦ "Белене" по икономически причини. Хората в България излязоха на улиците именно по икономически причини", заяви в интервю за БНР посланик Рийс.
Темите на протестите са различни, но като цяло налице е усещането, че хората не могат да посрещат своите нужди, отбеляза дипломатът.
"Въпреки икономически проблеми обаче, българите не трябва да губят вяра във върховенството на закона. Силно се надявам следващото правителство да не изоставя темите, свързани с това, тъй като върховенството на закона и свободата на медиите са в основата на икономическото развитие и прогреса", каза още Марси Рийс, цитирана от Vesti.bg.
Вашите коментари