Арестуваха Кристиян Коев – Златната флейта на протеста в София

20:32, 18 Февруари 2013

Арестуваха един от организаторите на протеста в столицата - Кристиян Коев – Златната флейта на ул. "Ангел Кънчев" близо до "Фритьоф Нансен", предаде репортер на БГНЕС.

Дошъл съм в България да живея свободно, иначе живея в Италия, каза пред БГНЕС Коев по време на ареста му. Докато Коев бил извън България, му се натрупали огромни сметки, затова е излязъл на протест. "Обещавам, че това, което направиха с мен, ще стигне до Брюксел. Сложиха ми белезници без да ми обяснят точно защо.

Вчера бях на протеста заедно със седеммесечното си дете и отново още протестирам, когато ме освободят. Засега съм с белезници и това никога не се е случвало в живота ми", заяви той. От жандармерията са му обяснили, че е арестуван, защото не се подчинява и не искал да го разделят от групата на протестиращите.

Вашите коментари