Безпрецедентен протест блокира Варна в неделния ден. Около 20 000 излязоха на улицата, за да изразят недоволството си от високите сметки за ток. Майки с деца, възрастни и младежи, рамо до рамо шестваха по варненските улици.
Протестът започна в 11.00 ч. от общината. За разлика от предните протести, множеството успя да пробие кордона от жандармеристи пред Катедралата и достигна до Аспаруховия мост, съобщи Дарик Варна. След разходка по моста шествието се раздели на две, а впоследствие и на повече групи.
Част от най-ентусиазираните демонстранти се насочи към централния офис на „Енерго-Про”. Над 100 полицаи успяха да спрат хората, но не и камъните, яйцата и кофичка кисело мляко, които полетяха към сградата на ул."Девня". Счупени бяха няколко стъкла.
Вашите коментари