Неплатени сметки за ток вместо лозя зарязаха великотърновци на Трифон Зарезан. Протестиращите се събраха пред централният инкасаторски пункт на Енерго-Про в старата столица срязаха лозовите пръчки окичени с непосилните фактури.
Протестната акция срещу монополите и завишените сметки за електроенергия и парно беше организирано от Гражданско движение "ДНЕС". Протестът беше под надслов „ДА ги ЗАРЕЖЕМ", съобщава "Стандарт нюз".
Организаторите настояват потребителите да заплащат реално потребената електрическа и топлоенергия, държавата да осъществи качествен контрол върху дейността на монополистите, да се проверят монополистите и да се наложат санкции при установяване на нарушения от тяхна страна. За да се отбележи и другият празник Свети Валентин на протеста бяха раздадени повече от сто сърца-бисквитки под надслов "Сърца разбити от монополите".
Вашите коментари