Трима души - ген. Кирил Радев, журналистът Валерия Велев и Едвин Сугарев, в един глас защитиха премиера Бойко Борисов. Дори бившият шеф на ЦСБОП Радев отхвърли да е имало каквито и да било документи, уличаващи Борисов в доносничество.
Генералът сподели дори, че се е срещал неколкократно с Борисов, докато е бил в системата на МВР, а настоящият премиер - в охранителния бизнес, но срещите им били чисто приятелски, като отказа да спомене темите им на разговор.
Подчерта само, че Борисов е добър и харизматичен човек, с широк опит, който никога не е отказвал да помага на хората. „Борисов не е сътрудник, не е информатор. Той винаги е помагал на службата. Като колега винаги е помагал", отбеляза Радев пред bTV.
„За информатор не се иска знанието и съгласието на хората. Предложението изобщо не е стигнало до Борисов. Когато службата се насочи към дадено лице, се образува дело за оперативно наблюдение, свързано със събиране на информация. То може да се заведе и по единичен сигнал”, обясни ген. Радев. Според него документите за Борисов са от типа „чух, видях” и с тях се стреля в тъмното.
„Няма какво да правят, изборите идват. Не помните ли всеки път какво правеше Бриго Аспарухов, Татяна Дончева и всички компромати, които излизаха? Ако бях агент и съм могъл да помогна на службите, само щеше да ми е приятно да го споделя. Целта е да ни изкарат всички маскари". Това заяви премиерът по-късно днес на заседанието на Консултативният съвет за национална сигурност (КСНС).
„Разхвърлянето на секретни документи по сайтове показва цялата организирана схема за дискредитация, която искат да ми направят. Ако има 0,0001% вярно в това, което говори опозицията, вярвайте ми президентът Обама няма да ме посреща с военни почести, канцлерът Меркел няма да ме посреща с военни почести от Берлин през Лондон до Вашингтон. Няма всички директори на най-големите служби в света, когато идват в България, да дават най-добрата оценка за мене като полицай.
Според Борисов докато няма тежко осъдени, "ваденето на документи" няма да спре. "ГЕРБ да си спомняте някога да е извадил материал срещу някого? За всички избори до сега съм минавал през такъв етап, което дава възможност на хората да оценят с какво се боря. На всички е ясно, че щом така ме атакуват, съм нарушил много интереси, а аз съм го правил в полза на хората. Това им е проблемът", коментира още премиерът.
Вашите коментари