30-часова блокада на ГКПП край Силистра

10:28, 20 Ноември 2020

30-часова блокада на Граничния пункт край Силистра започва от днес в 12 ч. и ще продължи до 18 ч. в събота, 21 ноември, съобщи председателят на фондация „Човек, природа и здраве“ д-р Недко Белев.

Това ще е поредният, но най-продължителен изблик на недоволство от преминаването на ТИР-ове през града в продължение на повече от 4 години, заяви д-р Белев.

С логистична подкрепа за осигуряване на денонощния протест ще участват и политически формации в града.

Последният протест в Силистра бе на 27 октомври с участието на всички партии.

Два дни по-късно междуведомствена българко-румънска комисия трябваше да реши дали да бъде пуснат в действие фериботният комплекс край Айдемир.

Румънските собственици на плавателните средства през реката декларираха, че са готови корабите им да бъдат пренасочени към него и да обслужват ТИР-овете. Към този момент информация от комисията няма. /БНР

Вашите коментари