Озеленител в Добрич е с опасност за живота след падане от камион

16:06, 21 Февруари 2020

Служител на община Добрич е с опасност за живота след трудов инцидент. Работник от озеленяването е паднал от каросерията на камион по време на изпълнението на служебните си задължения.

Мъжът е настанен в интензивното отделение на многопрофилната болница в Добрич с наранявания по главата.

Инцидентът е станал тази сутрин около 10,30 часа в близост до паметника „Хан Аспарух“ в Добрич.

Служителите по озеленяването са събирали натрупаните листа. Работната версия на Инспекцията по труда до този момент след извършените разпити е, че работниците са се придвижвали в каросерията на камиона, което е в нарушение на правилата за безопасност.

46-годишният мъж е паднал от около метър и половина височина, сподели директорът на инспекцията Ангел Петков. Той е с опасност за живота в интензивното отделение на болницата в Добрич.

На мястото на инцидента полицаи са извършили разпити на шофьора на камиона, както и на останалите служители от общинското предприятие „Устойчиви дейности и проекти“.

Следствията по случая продължават. /БНР

Вашите коментари