Иновативен мобилен екип ще подпомага хора в риск в Бяла и Долни Чифлик

11:51, 21 Юни 2017

Нова иновативна социална услуга ще се предлага в общините Бяла и Долни Чифлик. Това е Мобилен екип за социална и здравна работа на терен. Специалистите и консултантите от мобилното звено ще могат да достигат до най-отдалечените и изолирани места, и случаи, за да оказват съдействие на хора с увреждания и техните семейства.

В екипа ще бъдат включени психолози, социални работници, логопеди, терапевти, трудови консултанти, здравни работници, юристи, икономисти.

Това е част от проект с водеща организация – сдружение „Форум Гражданско Общество“ и партньори – общините от Варненска област – Бяла и Долни Чифлик. Той стартира на 1 май и е с продължителност 19 месеца, съобщи днес на пресконференция във Варна председателят на сдружението Борислав Френчев. На форума присъстваха и представители на двете общини.

По проекта ще се работи и за професионално обучение на хора с увреждания и възрастни лица. След това те ще бъдат назначени на работа за срок от 6 месеца. Това са 35 души – 25 от Долни Чифлик и 10 от Бяла. От услугите на иновативния мобилен екип ще се възползват 50 души – 40 от тях възрастни лица, а 10 хора с увреждания. Проектът е „Активни в труда на територията на общините Бяла и Долни Чифлик“ е по процедура BG05M9OP001-2.005 „Активно включване“.

Целта е да се създаде функциониращ модел за професионално ориентиране, реализация, интеграция, на социално уязвими групи от двете общини във Варненска област.

Вашите коментари