Пряка опасност за живота на хората в момента няма”, заяви архитект Влади Калинов пред Нова тв. По думите му напукването не е в резултат на ремонт. Според него блокът не е ремонтиран от години.
„Няма от какво да се страхуват. Експертизата ще бъде направена, така че те ще знаят какво да направят занапред”, допълни Калинов. „Проблемът идва от многото ремонти. Постоянно нещо се кърти. Така е от години. Пукнатините обаче са от скоро”, споделиха жителите на блока. Те се притесняват, че ако ги евакуират няма къде да отидат.
Днес ще бъде направен обстоен оглед на жилищната кооперация в София, от която снощи бяха евакуирани всички обитатели.
Жителите на висок блок в квартал "Сердика" бяха принудени да напуснат домовете си, заради напукана стена след ремонт в сградата.
На място пристигнали пожарникари и представители на Гражданска защита. След оглед на повредената стена хората от блока били успокоени, че няма опасност сградата да падне.
Но рисковете тепърва ще бъдат оценявани.
Вашите коментари