Седмицата започва с опасно високи температури

19:53, 19 Юни 2016

През нощта над западната половина от страната все още на места ще има краткотрайни превалявания и гръмотевици. В понеделник ще е предимно слънчево.

Около и след обяд в Западна България отново ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в планинските райони ще превали и прегърми.
Ще духа слаб до умерен предимно източен вятър. Високите температури ще се задържат и максималните ще са между 33° и 38°.

Атмосферното налягане е около средното за месеца и през деня слабо ще се повиши, съобщава Дарик.

Над планините ще е предимно слънчево. Временни увеличения на облачността ще има около и след обяд в масивите от Западна България, където на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа умерен вятър от юг-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 29°, на 2000 метра - около 22°.

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 24° и 27°. Температурата на морската вода е 21°-24°, на север от нос Калиакра 17°-18°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Жълт код заради очаквани високи температури е обявен в понеделник за почти цялата страна. Извън предупреждението остават единствено областите Смолян, Перник, София-град и София-област.

Вашите коментари