Времето в сряда ще бъде променливо. През деня превалявания ще има на повече места в Южна България, а над Северна облачността често ще намалява до предимно слънчево, съобщиха от НИМХ.
В Дунавската равнина ще духа до умерен северозападен вятър. Температурите ще се понижат, но ще останат сравнително високи и минималните ще са между 4° и 9°, а максималните - между 11° и 16°.
Над планините облачността ще бъде променлива, по-значителна над масивите от Югозападна България, където ще има превалявания от дъжд, над 1800 м от сняг. Над останалите места облачността ще намалява до предимно слънчево. Вятърът ще отслабне и ще бъде до умерен, от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 7°, на 2000 метра около 1°.
По Черноморието ще има променлива облачност, по-значителна по южното крайбрежие и там на места ще превали слаб дъжд. В сутрешните часове ще духа до умерен северозападен вятър, който през деня ще се ориентира от изток-североизток и ще отслабва. /БГНЕС
Променливо време, дъжд ще вали в Южна България
06:43, 2 Март 2016
най-ново | най-четени
- Облачно време, силен североизточен вятър на изток и слаби валежи на места в страната
- Български военни се завърнаха от мисията на НАТО в Ирак
- Варна влиза в националната мрежа за борба с рака
- Варна дава до 205 хил. евро за нова пожарна в „Златни пясъци“, готвят и по-високи музейни такси
- Община Варна поема недостига за заплатите в „Градски транспорт“
- Протест и блокада във Варна: служители на „Градски транспорт“ излязоха на протест
- Автобус по линията Варна – София падна в дере, 10 души са пострадали
- Щъркелът-символ се завърна в Трявна по-рано от обикновено
- Директорът на пощите със 7600 евро заплата, а 60% от служителите на минимална, възмути се Исмаилов
- Летим от Варна директно за Барселона, Атина, Париж, Дебрецен и Гданск
Вашите коментари