Кмет и министерски съветник в схватка с природозащитници заради Банско

17:07, 11 Февруари 2016

С флашмоб природозащитници прекъснаха кръгла маса за развитието на планинския туризъм, а тази вечер се организира протест под наслов "Бойко пада от лифта. Да защитим Пирин". Причината за протестите е решение да се измени концесията за ски зона Банско.

Според природозащитниците правителството планира да узакони всички нарушения на концесионера извършени в Национален парк Пирин.

Представители на екоорганизации прекъснаха със скандирания началото на организираната от Министерството на туризма кръгла маса.

В схватка с тях влязоха съветникът на министъра на икономиката Владимир Каролев и кметът на Банско.

По-рано днес вътрешният министър Румяна Бъчварова обясни, че няма решение за строителството на втори лифт на Банско.
Тя уточни, че вчера е допуснала грешка на езика, казвайки, че съветът на управляващата коалиция е обсъдил изграждането на съоръжението. /bTV

Вашите коментари