НИМХ: Максималните температури ще са между 10° и 15°, в местата с по-трайна мъгла от 7°до 9°

07:57, 7 Декември 2015

Днес преди пладне на много места в равнините ще се задържи мъгливо. В следобедните часове ще се появи слаб вятър и мъглата ще се разсее, но облачността ще се увеличи.

Над планинските райони денят ще започне със слънчево време, но постепенно ще се заоблачи. Максимални температури ще са между 10° и 15°, в местата с по-трайна мъгла от 7° до 9°. Това съобщи за Агенция "Фокус" дежурният синоптик от Националния институт по метеорология и хидрология(НИМХ) при Българската академия на науките(БАН) Георги Цеков.
Атмосферното налягане е значително по-високо от средното за месеца – слабо ще се понижи.
Преди обяд на места и по Черноморието ще има мъгла. След обяд мъглата ще се разсее, но облачността ще се увеличи. Ще духа слаб северен вятър, който привечер и през нощта срещу вторник ще се усили. Максимални температури и на въздуха, и на морската вода: 11°-12°.
Вълнените на морето ще бъде 1-2 бала.
Над планините ще преобладава слънчево време, но ще започне да се заоблачава. Вятърът ще е слаб, предимно от север. Максимална температура на височина 1200 метра около 13°, на 2000 метра – около 7°.

Вашите коментари