Протестиращите окупираха зала „Пленарна“ (ВИДЕО)

09:46, 5 Август 2015

Всички опити на председателя на варненския Общински съвет да открие работата на 42 редовно заседание засега са безуспешни. Те се бламират от присъстващите в залата пет групи протестиращи с освиркване, дюдюкане и викове "Оставка" и "Общински боклуци".

В създалата се ситуация едва ли ще бъде възможно Общинският съвет да започне работата си според своя правилник. След като близо 30 минути заседанието не стартира, Луков предложи почивка докато се успокоят страстите, но присъстващите в залата блокираха изходите и не допуснаха никой от съветниците да излезе. Янко Станев от СДС-Да се опита да напусне залата, но протестиращите го спряха с възгласи "Янко, к...о!".

В 9:45 Председателят успя да даде начало на заседанието. 41 общински съветници днес ще работят под засилен обществен натиск на събралите се протестиращи.

Вашите коментари