Шест инсулта и пет инфаркта от жегата днес

21:17, 29 Юли 2015

Заради днешните 34 градуса в столицата телефоните на Спешна помощ буквално прегряха. По улиците са припаднали 36 души.

Притеснително е, че не само хронично болните са станали жертва на жаркото слънце, а горещините са „ударили“ и малчуганите, съобщава livenews.bg.

„От сутринта до 17 часа пациентите с инсулт са шестима, двама от които са потърсили помощ, докато са били навън. Покосените от инфаркт са петима“, обясни завеждащата първа работна смяна д-р Драгослава Балова от Спешния център.

Според нея една от причините хората да губят съзнание е, че редица възрастни не спазват съветите на лекарите и излизат по най-големите жеги – между 13 и 17 часа. Някои пък забравят и да пият лекарствата си. Най-застрашени от усложнения са сърдечно болните и диабетиците.

Специалистите съветват също така да пием по минимум два литра вода дневно.

Вашите коментари