Виенски валс посрещна пътниците от полет № 6633 на летище Варна

14:35, 21 Май 2015

Под звуците на виенски валс и български ритми днес на летище Варна кацна самолетът на Австрийски авиолинии по линията Виена - Варна - Виена.

По този начин на летището отбелязаха 10-та годишнина от съществуването на линията, която свързва австрийската столица и морската столица на България.

Пътници, колкото населението на цяла Варненска област (близо 420 000) са пътували през последните 10 години между Варна и Виена. Извършените пжолети скоро ще стигнат 7000. Близо три пъти повече са хората, които летят до Виена о обратно сега, в сравнение са 2005 година посочи в речта си по време на събитието г-н Холгер Шеферрс - търговски директор на Фрапорт Туин Стар - концесионер на варненското летище.

Варна е важен за нас пазар и планираме да продължим да инвестираме в нашето бъдеще тук, като пуснем по линията нови самолети "Ембраер", които сме поръчали за следващите две години, и с които ще можем да предложим дори повече места в самолетите, каза г-н Алексанър Толвет - Регионален представител на „Австрийски авиолинии“ за България, Албания, Македония и Косово.

Вашите коментари