Мъж е с опасност за живота след катастрофа край Благоевград

19:20, 19 Октомври 2014

Мъж е в много тежко състояние след катастрофа, станала при изпреварване в Благоевград, предаде кореспондентът на БГЕНС от града.

Пътният инцидент стана към 18.15 часа днес на пътя Покровник – Благоевград. На моста на река Струма "Фолксваген Голф" – комби, изпреварва друг "Фолксваген Голф" – двойка, точно преди места, за да избегне удара и да пусне настигащия го автомобил, Голфът се блъска в десния парапет на моста. В него са пътували две момчета, които не са пострадали.

Комбито, което изпреварва, се блъска в левия парапет на съоръжението и се преобръща странично. В него са пътували общо четирима души - извадени са трима души, които са приети в благоевградската болница. Най-тежко е състоянието на пътуващия до шофьора. Има опасност за живота му. По чудо автомобилът не е паднал в река Струма.

Пробата за алкохол на водача на изпреварвания Голф е отрицателна. Единственият невредим е един от пътниците в комбито. Според водача на изпреварвания автомобил, той е избягал в дясно и се нанизал в парапета на моста, за да може да направи път на изпреварващия с много висока скорост Голф-комби.

Движението в района на моста на пътя Благоевград – Покровник е много затруднено, извършва се само в една лента. Очаква се да започне оглед на тежкото местопроизшествие.

Вашите коментари