Няма дискриминация към нито един пациент. Още повече, когато се касае за детенце – независимо от какъв произход е то.
Така здравният министър Таня Андреева коментира трагичния случай с 8-годишната Албена от Кюстендил, която почина заради отказ да бъде лекувана в болница.
„Ще има много сериозни санкции, ако се докаже вина на колегите след проверката по смъртния случай с Албена“, допълни Андреева.
Тя не скри, че дълго време заплащането в системата на здравеопазването не е било адекватно.
„Наша грижа е да вървим към добро заплащане“, заяви Андреева. Тя посочи, че до 2 години ще бъде изградена новата структура, съчетаваща спешна и стационарна медицинска помощ. „За Спешната помощ се грижи държавата и тя се ползва от всички“, поясни здравният министър.
На въпрос какво е отношението й към легализирането на марихуаната за медицински нужди, Андреева отговори: „Не смятаме да легализираме марихуаната като такъв тип средство. Правим клинични изследвания съставки на марихуаната да бъдат включени в лекарстнвен компонент. Но на този етап това са само клинични изследвания“. /БЛИЦ
Вашите коментари