Портних: Никой няма да мести “Максуда” във “Възраждане”

21:08, 19 Декември 2013

На днешната си пресконференция кметът на община Варна Иван Портних коментира появили се спекулации относно проекта на Община Варна за изграждането на социални жилища в кв. "Възраждане".

Иван Портних заяви, че мнението на хората, изразено по време на общественото обсъждане на проекта е взето под внимание.

"Трябва да е ясно, че се пораждат различни спекулации по този проект. На първо място, че някой ще мести “Максуда” във “Възраждане”. Говорим за изграждането на 30 жилища за социално-нуждаещи се групи. Пред Общината се вият опашки от хора, които имат обективна необходимост да бъдат подкрепени", заяви Портних.

На второ място, продължи той, там парк не може да бъде изграден, защото тези терени са частна собственост. Някой създава неверни хипотези. Лично ходих да обяснявам, че тази сграда няма да бъде срещу детската градина, защото някой беше обяснил именно това и голяма част от подписките са свързани с това абсолютно невярно твърдение, уточни кметът.

Вашите коментари