Камен Костадинов за Бисеров, Доган и политиката на ДПС

08:52, 26 Ноември 2013

„Състоянието на Доган е напълно нормално след изживения шок да види човек с насочен пистолет срещу себе си”. Това коментира в студиото на Нова телевизия зам.-председателят на ДПС Камен Костадинов.

Изказването му бе по повод информацията, че Ахмед Доган е в депресия и поради това не може да посещава заседанията на съда по делото срещу нападателя си Октай Енимехмедов.

Костадинов определи поведението на Доган като напълно разбираемо, че не иска да се среща в съда с Октай. Той припомни, че преди два месеца Доган е заявил, че ще оттегли обвинението си срещу Енимехмедов.

Относно скандалът, разразил се около превода на странни суми по банков път от сметка на вече бившия председател на Народното събрание Христо Бисеров, той обяви, че няма никаква информация извън публично оповестената. Костадинов изрази надежда, че досъдебното производство ще даде по-ясен отговор за сметката на Христо Бисеров и посочи, че сега тя се проверява щателно.

„Атака” не е партньор на кабинета на Пламен Орешарски”, обяви Камен Костадинов пред водещите на „Здравей, България”. По думите му ДПС ходи на работа, обсъжда политиките, изследва позицията си по различни обществено-политически теми и формулира своето поведение.

Запитан дали общият враг – ГЕРБ, сплотява ДПС и „Атака”, Костадинов заяви, че базисните ценности и поведението на ДПС като партия не се е променило през последните 20 години.

Костадинов заяви, че баща на идеята за изграждане на 7-ми блок на АЕЦ „Козлодуй” е Ахмед Доган.

„Винаги сме твърдели, че „Белене” има спорна икономическа ефективност, но 7-ми блок на АЕЦ „Козлодуй” е ефективен проект, върху който трябва да се работи. Първи за 7-ми блок на АЕЦ „Козлодуй” заговори Ахмед Доган преди 3-4 години”, коментира той.

Вашите коментари